Wieczór kolęd

16. grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum Niepublicznego Nasza Jedynka przygotowali Koncert Kolęd. Można było zobaczyć Jasełka w wykonaniu przedszkolaków, kolędy , które wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w towarzystwie instrumentów. Gimnazjalistom towarzyszył akompaniament gitary  Konrada Popławskiego. Gośćmi wieczoru byli misjonarze z Indonezji  i Madagaskaru.

Świąteczna wizyta w DPS

Uczniowie Gimnazjum Niepublicznego Nasza Jedynka 13 grudnia 2016 roku byli z wizytą w Domu Opieki Społecznej  w Dobrym Mieście,
Spotkanie uczniów z mieszkańcami i pracownikami domu odbyło się w atmosferze świątecznej.
Po serdecznym powitaniu nas przez Panią Dyrektor Teresę Sienkiewicz, rozpoczęliśmy nasze spotkanie kolędowe.
W czasie koncertu pensjonariusze wraz z pracownikami i Panią Dyrektor włączali się w śpiew kolęd.
Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami i uśmiechem na twarzach mieszkańców, po czym Pani Dyrektor Teresa Sienkiewicz  podzieliła się z każdym z nas opłatkiem i złożyła serdeczne życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Najmłodsi uczniowie ślubują.

Tradycją Gimnazjum Nasza Jedynka jest uroczystość w trakcie której uczniowie klas pierwszych w obecności Dyrekcji szkoły, Nauczycieli i swoich rodziców składają ślubowanie. Od tej chwili stają się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły.
Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwalają wymazać ze wspomnień tej uroczystości. W tym roku uroczyste ślubowanie złożyło 26 uczniów.